A Kósa Lajos vezette korcsolyaszövetséget érintő nyomozást folytat a rendőrség
Ez az edzői módszerei miatt bepanaszolt Sebestyén Júlia ügyének az újabb fejezete.
Ez az edzői módszerei miatt bepanaszolt Sebestyén Júlia ügyének az újabb fejezete.
Egyelőre gyanúsítottat még nem hallgattak ki. A Magyar Országos Korcsolyázók Szövetsége független szociológust kért fel szakértőnek, hogy meghallgassa az érintetteket, akiket a vád szerint lelkileg és fizikailag is bántalmazott Sebestyén Júlia.
A korcsolyaszövetség fideszes elnöke a sportágat megosztó kérdésekről nyilatkozott.
A verseny honlapja szerint Magyarországot négyen képviselik, közülük egy sportoló Franciaországban, három pedig Oroszországban született.
Az FTC elnöke megint arról beszélt, hogy szerinte a korcsolyaszövetségnek lett volna mozgástere arra, hogy elérje: a sportolók Magyarországon maradjanak.
Korábban Kósa Lajos, a szervezet elnöke azt mondta, hogy csak akkor járulnak hozzá az olimpiai bajnok short trackesek országváltásához, ha támogatási pénzeket fizetnek vissza. Sajtóhírek szerint azonban lehetséges, hogy mégis ingyen távozhatnak. A szövetség hallgat.
A két olimpiai bajnok short trackestől a becslések szerint több mint 700 millió forintot követel a sportági szövetség. Legalábbis eddig így volt.
Stabil edzői stábra és arra lett volna szükségük, hogy lássák, hogyan tervezi a következő négy évet a korcsolyaszövetség, de egyre bizonytalanabbnak érezték a helyzetet – nyilatkozták a Liu fivérek, akik maguk tervezik kifizetni a szervezet által visszakövetelt pénzt.
Csak így vehetnek részt világversenyen a következő három évben.
A sportvezető jelezte: felajánlotta segítségét, hogy esetleg közvetít a felek között.
Fegyelmi problémák akadtak a honosított sportolóval, ám az ügyét a fegyelmi bizottság nem tárgyalta.
Nem csak a kínai sikeredző, Csang Csing Lina, hanem a honosított Krueger John-Henry is elhagyja a csapatot. Utóbbi nem önszántából.